Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

  • Falowniki LG S100 - przegląd oferty
    2015.05.13
    Falowniki LG S100 - przegląd oferty

    Firma LG / LS wprowadziła do swojej oferty nową serię falowników ogólnego zastosowania, które mają wypełnić lukę pomiędzy przemiennikami iS7, a iG5A. Seria S100 łączy zalety serii iS7 z cenami zbliżonymi do serii iG5A. Z najważniejszych cech urządzeń serii S100 należy w pierwszej kolejności wymienić skalarny oraz wektorowy tryb sterowania, kompaktową budowę oraz możliwość montażu jeden przy drugim, możliwość realizacji prostych funkcji sterownika PLC oraz możliwość rozszerzenia jego funkcjonalności za pomocą szeregu kart rozszerzających.

  • Historia Silników Elektrycznych - Pierwszy Silnik
    2015.05.12
    Historia Silników Elektrycznych - Pierwszy Silnik

    Zanim doszło do wyprodukowania pierwszego silnika elektrycznego warto zwrócić uwagę na 3 rzeczy, które zostały odkryte lub wynalezione, bez których silniki nie mogły by powstać. Pierwszą z nich jest wynalezienie baterii (ogniwa galwaicznego) generującego prąd przez Allessandro Voltę w 1800 roku. Ogniwo zostało zbudowane ze srebrnych i cynkowych elektrod oraz elektrolitu w postaci wody morskiej. Drugim bardzo ważnym odkryciem było generowanie pola magnetycznego od prądu elektrcznego przez Hansa Christiana Oersted'a w 1820, a trzecim wynalazenie elektromagnesu w 1825 przez Williama Sturgeon'a.

  • Zadajnik panelowy ZAD1-ECO z falownikiem SANYU SY6600 - podłączenie
    2015.04.29
    Zadajnik panelowy ZAD1-ECO z falownikiem SANYU SY6600 - podłączenie

    Kilka dni temu na naszym portalu pojawił się artykuł przedstawiający sposób podłączenia zadajnika panelowego ZAD1-ECO do falownika Siemens Sinamics V20, teraz przyszła pora na kolejny artykuł z tej serii, który będzie przedstawiał sposób podłączenia wspomnianego zadajnika do falownika marki SANYU serii SY6600.

  • Falownik Siemens V20 i zadajnik panelowy ZAD1-ECO
    2015.04.18
    Falownik Siemens V20 i zadajnik panelowy ZAD1-ECO

    Na portalu falowniki24.info.pl znajdują się już artykuły przedstawiające parametry i właściwości falowników Siemens Sinamics V20 oraz dostępne w nich makra połączeniowe i aplikacyjne - dzisiejszy artykuł będzie w praktyce przedstawiał informacje w nich zawarte. W artykule pokażemy w jaki sposób wykorzystać dostępne w falowniku Siemens V20 makra połączeniowe, aby podłączyć do niego zadajnik panelowy ZAD1-ECO i z jego wykorzystaniem sterować kierunkiem obrotów oraz prędkością podłączonego silnika.

  • Sterowniki PLC - LS XGB - programowanie - instrukcja MOV
    2015.03.19
    Sterowniki PLC - LS XGB - programowanie - instrukcja MOV

    W dzisiejszym artykule skupimy się na instrukcji "MOV" dostępnej w sterownikach PLC serii XGB, która służy do przenoszenia danych pomiędzy poszczególnymi komórkami pamięci, rejestrami sterownika PLC itp.. Do prawidłowego używania tej instrukcji konieczna jest znajomość typów danych wykorzystywanych w sterownikach PLC, dlatego w pierwszej kolejności pokrótce postaram się omówić to zagadnienie.

  • Falowniki CM-1F-... - falowniki do silników 1-fazowych
    2015.03.12
    Falowniki CM-1F-... - falowniki do silników 1-fazowych

    W ofercie sklepu: SklepFalowniki.pl od kilku dni można znaleźć nowe falowniki serii CM-1F-... przeznaczone do sterowania prędkością obrotową silników 1-fazowych. Falowniki te są warte szczególnej uwagi ze względu na ich znacznie niższa ceną w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń dedykowanych do silników 1-fazowych oraz ze względu na łatwość i szybkość ich uruchomienia - nie wymagają one programowania, zaś do sterowania ich pracą wystarcza jedynie podłączenie najprostszego przełącznika oraz potencjometru.

  • Regulacja PID w falownikach LG iC5
    2015.02.27
    Regulacja PID w falownikach LG iC5

    W poprzednim wpisie dotyczącym 1-fazowych regulatorów Optidrive ODE-2 przedstawiłem sposób konfiguracji regulatorów PI wbudowanych w te urządzenia. Dzisiejszy artykuł będzie również dotyczył regulacji PID w falownikach, jednak tym razem zostanie ona przedstawiona na przykładzie falowników LG serii iC5.

  • Programowanie sterowników PLC XGB - Podstawy: liczniki
    2015.02.17
    Programowanie sterowników PLC XGB - Podstawy: liczniki

    Do tej pory w artykułach z cyklu programowania sterowników PLC firmy LG serii XGB pojawiły się już teksty opisujące konfigurację i komunikację ze sterownikiem PLC za pomocą oprogramowani XG5000, programowanie podstawowych funkcji logicznych sterownika oraz funkcji czasowych. W dzisiejszym artykule zajmiemy się kolejnymi bardzo często wykorzystywanymi w programach na sterowniki PLC funkcjami - jakimi są funkcje zliczające - liczniki.

  • Regulacja PI w falownikach Optidrive ODE-2
    2015.01.27
    Regulacja PI w falownikach Optidrive ODE-2

    W artykułach, które dotychczas były dostępne na naszym portalu (Regulacja PID w falownikach - Cześć 1 - Teoria oraz Cześć 2 - Dobór nastaw regulatora) zajmowaliśmy się regulatorami PID od strony teoretycznej. Teraz przyszedł czas by wykorzystać wiedzę zawartą w tamtych artykułach w praktyce. Do tego celu wykorzystamy falownik Optidrive ODE-2, do którego podłączymy przetwornik temperatury APAR AR553, potencjometryczny zadajnik prądowy CP-02 oraz zasilany 1-fazowo wentylator Ferono FDA250E4/S-A. Będziemy chcieli, aby nasz układ pozwalał na utrzymanie stałej temperatury nastawionej za pomocą zadajnika prądowego CP-02 poprzez odpowiednią regulację prędkości obrotowej wentylatora.

  • Programowanie sterowników PLC XGB - Podstawy: funkcje czasowe
    2015.01.19
    Programowanie sterowników PLC XGB - Podstawy: funkcje czasowe

    Z artykułów dostępnych na naszym portalu zapoznaliśmy się już z możliwościami oferowanymi przez sterowniki PLC LG serii XGB, następnie poznaliśmy podstawy obsługi oprogramowania dostarczanego przez producenta tych urządzeń, oraz nauczyliśmy się pisać pierwsze programy relizujące podstawowe funkcje logiczne takie jak: NOT, AND, OR, czy XOR, teraz nadszedł czas aby zająć się możliwościami realizacji zależności czasowych przez te sterowniki - do tego celu wykorzystamy dostępne w pakiecie oprogramowania XG5000 timery.

poprzednia |...| 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |...| następna

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE