Na temat falowników Vathauer Vector serii Basic pisaliśmy już w artykule pt. "Falowniki serii Vector Basic oraz Vector Eco od firmy VATHAUER", w dzisiejszym artykule z kolei zaprezentujemy sposób ich podłączenia oraz pracy z ustawieniami fabrycznymi.
W celu uzyskania dostępu do zacisków falownika demontujemy pokrywę obudowy przemiennika, zabezpieczoną dwoma kołkami rozporowymi, następnie poprzez dławice kablowe wprowadzamy przewody silnikowy oraz zasilający i podłączamy pod odpowiednie zaciski zgodnie z poniższym schematem:
Dzięki wyposażeniu przemiennika Vector Basic w zaciski sprężynowe typu "PUSH IN" podłączenie przewodów silnikowych i zasilających odbywa się szybko i bezproblemowo, a w dodatku bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.
Poniższe zdjęcie prezentuje sposób podłączenia wymienionych przewodów pod zaciski falownika. Przewody zasilające zostały podłączone pod zaciski "L1", "N", "PE" znajdujące się z prawej strony falownika, zaś przewody silnikowe pod zaciski "U", "V", "W" oraz "PE".
Po lewej stronie falownika widoczne są zaciski sterujące oznaczone numerami od 1 do 12, realizujące funkcje opisane poniżej:
Fabrycznie zaciski te zostały połączone w sposób pokazany poniżej dzięki czemu falownik Vathauer Vector Basic jest od razu po wyciągnięciu z pudełka i podłączeniu przewodów zasilających oraz silnikowych gotowy do pracy w prostych aplikacjach nie wymagających zmiany kierunku obrotów, ochrony termicznej silnika za pomocą termistora PTC, czy wykorzystania wbudowanego wyjścia przekaźnikowego.
Tak zrealizowany schemat połączeń pozwala na załączanie za pomocą umieszczonego na jego obudowie przycisku "ON - OFF" oraz na zadawanie jego częstotliwości wyjściowej za pomocą wbudowanego potencjometru.
W celu wykorzystania pozostałych możliwości oferowanych przez falownik Vathauer Vector Basic należało by pod jego zaciski podłączyć dodatkowe akcesoria sterujące - termistor, przełączniki lub zewnętrzny zadajnik.