Prawidłowy dobór przewodów łączących falownik z silnikiem zapewnia prawidłową prace układu sterowania i samego napędu a także eliminuje zakłócenie płynące z układu do sieci zasilającej. Zagadnienie doboru kabli łączących falownik z silnikiem jest szerokie, od strony teoretycznej opisał to swych materiałach znany w Polsce producent i dystrybutor kabli firma HELUKABEL. Poniżej prezentujemy ich opracowanie na ten temat.
Sterowanie impulsowe i zadawanie częstotliwości przyciskami (funkcja motopotencjometru). Idea działania motopotencjometru jest taka, że naciskając przyciski Góra/Dół impulsowo zwierając odpowiednie zaciski na falowniku możemy zwiększać lub zmniejszać częstotliwość wyjściową napędu i regulować jednostajnie prędkość silnika. Poniżej opis ustawienia tej funkcji w falownikach LG IC5
Poniżej przedstawiamy klika wybranych stron poświeconych falownikom i napędom . Są to przede wszystkim strony blogów poświęcone tematyce falowników i napędów . Ale także strony zawierające miedzy innymi filmy prezentujące falowaniki a także sklep z falownikami LG/LS i innymi .Zapraszamy do zapoznania i lektury
Technikę 87Hz wykorzystuje się gdy chcemy zwiększyć prędkość obrotową silnika asynchronicznego. W przypadku techniki 87Hz jest to zwiększenie o wartość 1,7 częstotliwości znamionowej silnika (50Hz × 1,7).
W artykule tym opiszemy jakie zjawiska zachodzą gdy zostanie "podkręcona" na falowniku częstotliwość powyżej częstotliwości znamionowej silnika 50Hz.
Opis tego przekaźnika oraz jakie posiada funkcje można znaleźć w poprzednim artykule – „Łatwe sterowanie czasowe falownikami -Programowalny przekaźnik czasowy USB w ofercie Aniro”.
W artykule tym opiszemy jak napisać w aplikacji TimProg prosty program który np. będzie załaczał dowolne urządzenie no określony czas.
Enkoder jest to urządzenie, które przetwarza przesunięcie i pozycję kątową na sygnał elektryczny. Stosowany jest tam gdzie jest potrzeba precyzyjnego pomiaru położenia kątowego elementu, który jest w ruchu, kierunku, odległości oraz prędkości obrotów. Parametrem charakteryzującym enkodery jest ilość impulsów na obrót (w praktyce jest to od kilkuset do kilkudziesieciu tysięcy). Enkoderem można zmierzyć obrót dokonany przez dany element lub jego obróbce, ilość wykonanych obrotów oraz za pośrednictwem przekładni mechanicznych również przebytą odległość w ruchu postępowym.