Mikroinwertery fotowoltaiczne on-grid idealnie sprawdzą się w instalacjach domowych które są podłączone do sieci energetycznej. Wyprodukowana energia z paneli PV wykorzystywana jest na potrzeby gospodarstwa domowego, a ewentualna nadwyżka odprowadzana jest do dostawcy energii. W przypadku wyprodukowania zbyt małej ilości energii ze źródeł odnawialnych, różnica pobierana jest z sieci.
Mikroinwertery fotowoltaiczne Hoymiles wyróżniają się na tle konkurencji szerokim zakresem napięcia wejściowego prądu 16-60V, i niskim napięciem rozruchowym 22V. Cechują się również bardzo wysoką efektywnością CEC – 96,7%, dzięki czemu w 2015r został ogłoszony najlepszym mikroinwerterem fotowoltaicznym pod względem wydajności. Duży wachlarz wyboru między 1, 2 lub 4 kanałowymi inwerterami, sprawi możliwość elastycznej konfiguracji i połączenia instalacji w łańcuchy. Każdy łańcuch podłączany jest do jednej fazy, jeżeli zatem w instalacji występuję więcej łańcuchów można podłączyć do wszystkich trzech faz. Ważną cechą urządzenia jest fakt że dzięki klasie szczelności IP67, można montować moduły bezpośrednio pod panelami fotowoltaicznymi. Systemy fotowoltaiczne z mikroinwerterami to gwarancja bezpieczeństwa, posiadają wysoki poziom ochrony przeciwprzepięciowej, w przypadku wykrycia braku zasilania z sieci, systemy bezpieczeństwa mikroinwertera rozłączają przetwarzanie energii.
Komunikację między modułami, a przede wszystkim kontrolę użytkownika nad całą instalacją fotowoltaiczną umożliwia transmiter danych DTU, który połączony do lokalnej sieci internetowej przesyła dane do aplikacji na smartfona i serwera producenta. Moduł komunikacyjny DTU jest kluczowym elementem systemu Hoymiles, nie tylko przekazuje aktualne dane pracy systemu, ale również wysyła alert w przypadku wykrycia uszkodzenia bądź nieprawidłowości.
System PV wyposażony w mikroinwertery to gwarancja pracy z najwyższą wydajnością, nawet o 25% większą od centralnego inwertera łańcuchowego. Dzięki niezależnej pracy każdego inwertera, który indywidualnie zarządza pracą modułów, istnieje możliwość połączenia kilku inwerterów niezależnie od mocy. Niebywała zaletą instalacji z mikroinwerterami fotowoltaicznymi Hoymiles jest możliwość rozbudowy systemu w dowolnym momencie. Urządzenia posiadają fabryczne złącza MC4, oraz złącza PV do rozbudowy mikroinwerterów o kolejne łańcuchy. Wystarczy podłączenie do istniejącego łańcucha kolejnego mikroinwertera z panelami i moc całego systemu zostanie powiększona.