Nie chciałbym uszkodzić falownika i chciałbym sie zapytać - kiedy moge stwierdzić czy aplikacja wymaga uzycia rezystora hamującego
Autor:
~FatalError
Data dodania:
2013-10-15 16:10:20
Lista tematów:
0
Ilosc postów:
1
Nie wchodząc w szczegóły techniczne jeżeli falownik będzie podczas hamowania wyświetlał komunikat o błędzie (zbyt wysokie napięcie na szynie DC) to trzeba zastosować rezystor hamowania . Np. w przypadku falowników LG - IG5A jest to komunikat błędu „Out” . Falownik się nie uszkodzi .
Autor:
~eplus
Data dodania:
2013-10-15 20:26:58
Lista tematów:
1
Ilosc postów:
232
Silniki napedzajace transportery, wiertarki itp. odbiory o niewielkiej bezwladnosci mozna hamowac w czasie 0,2 sekundy bez obawy o blad ovl. W przypadku silnikow napedzajacych jakies wykrojniki czy prasy, wyposazonych w kola zamachowe, opory hamujace beda konieczne, jesli silnik ma hamowac maszyne (nie jest to technicznie wydajne, do tego potrzebne jest sprzeglo elektromagnetyczne z hamulcem) lub nawet jesli silnik ma wzglednie szybko reagowac na obrot pokretla szybkosci w kierunku minus (to sie zdarza czesciej, niedawno stwierdzilem, ze TECO 11kW, ktory ktos zastosowal w maszynie, nie ma mozliwosci podlaczenia rezystora hamujacego - nastawilem czas zwalniania 100 sekund, bo mial duze kolo zamachowe, i zalecilem operatorowi, zeby w takim przypadku poszedl sobie zrobic herbate i wrocil, jak wypije).